Lapkričio 25 d. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūroje vyko tradicinė jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Iš gausaus būrio norinčių dalyvauti viktorinoje buvo pakviesti 72 mokiniai iš Jonavos, Klaipėdos, Marijampolės, Molėtų, Palangos, Šiaulių, Utenos, Vilniaus miestų ir rajonų mokyklų bei Šiaulių techninės kūrybos centro. Žvėryno gimnaziją atstovavo IIId klasės mokiniai L. Hein, A. Valiulis, IIe klasės mokiniai N. Knyva, I. Jusys ir If klasės mokinys M. Barauskas. 

Atsitiktine tvarka mokiniai buvo suskirstyti į 12 komandų, pavadintų ryškiausių iš Žemės stebimų aplink Saulę skriejančių objektų vardais. Kiekvieną komandą sudarė 8–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Viktorinoje mokiniams buvo pateikti 9 komandinių ir asmeninių užduočių komplektai. Užduotims atlikti reikėjo ne tik teorinių astronomijos, fizikos, matematikos žinių, bet ir kūrybiškumo, darnaus komandinio darbo.

Komisija įvertino komandų atliktas užduotis sprendžiant „kosmines“ problemas ir pateikė rezultatus. Surinkusi 59 taškus pirmąją vietą pelnė komanda, pavadinta Mėnulio vardu. Antroji vieta atiteko Kalistos (vieno iš didžiųjų Jupiterio palydovų) komandai, surinkusiai 57 taškus. Trečiąją vietą su 56 taškais laimėjo Urano komanda. Šiai komandai atstovavo mūsų gimnazijos atstovas Motiejus Barauskas.

pozvdip2023