Jaunieji astronomai varžėsi tradicinėje viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“

Lapkričio 26 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko tradicinė jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Iš gausaus būrio norinčių dalyvauti viktorinoje buvo atrinkta 70 mokinių iš Jonavos, Marijampolės, Molėtų, Palangos, Prienų, Šiaulių, Utenos, Vilniaus mokyklų bei Šiaulių techninės kūrybos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrų. Žvėryno gimnaziją atstovavo IId klasės mokiniai L. Hein, A. Valiulis, B. Vardidze bei IVe klasės mokiniai I. Petrauskas ir A. Krasuckytė.

Atsitiktine tvarka mokiniai buvo suskirstyti į 10 komandų, pavadintų Lietuvoje nenusileidžiančių žvaigždynų lotyniškais vardais. Kiekvieną komandą sudarė 7–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Viktorinoje mokiniams buvo pateikta 10 komandinių ir asmeninių užduočių komplektų. Užduotims atlikti reikėjo ne tik teorinių astronomijos, fizikos, matematikos žinių, bet ir kūrybiškumo, darnaus komandinio darbo.

Surinkusi 129,5 taškų pirmąją vietą pelnė komanda, pasivadinusi Žirafos žvaigždyno lotynišku vardu „Camelopardalis“. Antroji vieta atiteko „Ursa Minor“ (Mažųjų Grįžulo Ratų žvaigždynas)  komandai, surinkusiai 117 taškų. Šiai komandai atstovavo mūsų gimnazijos atstovė Anna Krasuckytė. Trečiąją vietą su 116,5 taškų laimėjo „Lacerta“ (Driežo žvaigždynas) komanda. Šios komandos sudėtyje buvo Laura Hein. Laimėtojams  įteikti diplomai, medaliai ir organizatorių bei rėmėjų prizai.

po zv dan