mmo logo mmo vir

2022 m. spalio mėn. Vilniaus Žvėryno gimnazijos 7 d klasės mokiniai (kartu su klasės vadove A. Kučinskiene ir dailės mokytoja J. Kokštaite) dalyvavo projekte „Moksleivių emocinio raštingumo gerinimas pasitelkiant meno intervencijas“

    Projektą organizuoja MO muziejus, bendradarbiaudamas su Valstybiniu visuomenės sveikatos stiprinimo fondu. Projekto dalyviai: 5-8 klasių moksleiviai iš devynių Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mokyklų. Pagrindiniai projekto tikslai: gerinti moksleivių emocinį raštingumą, mažinti stresą bei ugdyti socialines–emocines kompetencijas pasitelkiant meno kūrinius.

   Pirmasis projekto dalyvių užsiėmimas vyko mokykloje: susipažinimas su MO edukatore Laura, informacija apie projektą, projekto veiklos, dalyvių anketų ir emocijų žemėlapio pildymas. Mokiniai gavo pirmąsias užduotis – įvardyti savo patiriamas emocijas ir mėnesio eigoje jas kasdien žymėti emocijų kalendoriuje.

mmo1

Vėliau vyko dar trys užsiėmimai MO muziejuje - emocinio raštingumo pažinimo sesijos. Edukatorė Laura vedė užsiėmimus MO muziejaus parodų erdvėse. Mokiniai susipažino su meno kūriniais, juos naudojo atlikdami užduotis, diskutavo, stengėsi atpažinti, pajausti ir suprasti skirtingas emocijas meno kūriniuose. Septintokai gerino savo socialines-emocines kompetencijas, tyrinėdami meno kūrinius atmerktomis ir uždengtomis akimis, apibūdindami kūrinius vienas kitam, vaidindami bei interpretuodami menininkų perteikiamas emocijas paveiksluose ar fotografijose.

mmo2

mmo3

Užsiėmimų metu mokiniai dalijosi savo mintimis ir pastebėjimais, visos užduotys-žaidimai skatino atpažinti, įvardinti, apibūdinti, išreikšti emocijas, o klasėje užpildytas emocijų kalendorius rodo, kad visų emocijų spalvos yra gražios, visos emocijos reikalingos.

mmo4

Mokinių atsiliepimai: 

„Buvo įdomu ir neįprasta kalbėti apie meną su klasiokais”  

„Smagiai leidome laiką muziejuje tarp meno kūrinių, ten tikrai nenuobodu” 

„Sužinojau, kad visos emocijos yra reikalingos ir kodėl” 

„Pamačiau, kaip visi skirtingai supranta tuos pačius dalykus“ 

„Sužinojau daugiau ne tik apie save, bet ir apie klasės draugus“ 

„Buvo įdomu ir tikrai verta“ 

„Seniai norėjau aplankyti MO muziejų“ 

     Dėkojame MO muziejui už galimybę dalyvauti projekte, edukatorei Laurai Zabilienei už šiltą bendravimą ir fotografui Gediminui Bartuškai už nuotraukas.