vilnius698 svetainei

Sausio 25 d. sukanka 698 metai, kai pirmą sykį buvo paminėtas Vilniaus vardas. Sostinės gimtadieniui dovaną paruošė ir mūsų gimnazijos mokiniai. Kviečiame pasidžiaugti mokinių piešiniais tema ,,Vilniaus kontrastai“ ir prisiminti, kodėl miesto įkūrimo dieną minime būtent šiandien.

Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas į Europą išsiuntė net septynis lotynų kalba parašytus laiškus. Pirmasis Gedimino laiškas, skirtas popiežiui Jonui XXII, į Avinjoną buvo išsiųstas1322-ųjų vasarą, bet Vilniaus vardas šiame laiške minimas dar nebuvo. O štai antrajame Gedimino laiške, datuojamame1323 m. sausio 25 d. ir skirtame Hanzos miestų piliečiams, jau puikavosi Vilniaus vardas. Šiuo laišku krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno buvo kviečiami atvykti ir apsigyventi Vilniuje. Po to sekė dar penki laiškai Europos miestams. Taigi Gediminas, kaip tas legendinis geležinis vilkas, skleidė garsą apie savo valstybę ir jos sostinę Vilnių po visa Europą.

Prezentacija>>>