Priemonės ir renginiai 2016-2017 m.m. :

2017-06-02 d. per visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“ Id gimnazijos klasės mokiniai (bendraklasės tėvelio kvietimu) lankėsi UAB „Krasta Auto“ , kuri yra oficiali BMV ir „MINI“ atstovė Lietuvoje.

2017-05-09 d. gimnazistai kartu su biologijos mokytojais J. ir V. Kančiauskais lankėsi Kazokiškių sąvartyne. Gavome informacijos apie čia dirbančių specialistų kasdienius rūpesčius, darbo sąlygas bei gaunamus atlyginimus. Sužinojome, kad per metus į Kazokiškių sąvartyną išvežama apie 220-230 tūkst. tonų atliekų. Bendraudami su atsakingu inžinieriumi dar kartą įsitikinome, kad norint išsaugoti gamtą reikia pradėti nuo savęs. Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi už tai, kas vyksta šalia mūsų: kas vyksta mūsų kieme, mūsų gatvėje, mūsų mieste ir visoje šalyje.

2017 m. balandžio 27 d. gimnazijoje lankėsi edukacinės bendrovės “Kalba.lt” vadovas Rytis Jurkėnas. Susitikime dalyvavo Ie, IIb, IIc, IId, IIIe, IIId ir IVc gimn. klasių mokiniai. Paskaitos-diskusijos tema “Karjeros spąstai: 5 žingsniai, kaip išvengti klaidų, renkantis profesinę kryptį”. Renginio tikslas: sužadinti gimnazistų mokymąsi, sąmoningumą ir motyvaciją bei aktyviai planuoti savo profesinę kryptį.

2017 m. balandžio mėn. mes, IId gimn. klasės mokiniai, bendraklasio mamos pasiūlymu, lydimi klasės vadovės A. Šulcienės, turėjo galimybę apsilankyti Santariškių ligoninės operacinių komplekse ir reanimacijos skyriuje.

pic1

Gimnazisto Dariaus Valkavičiaus įspūdžiai: „susipažinome su medicinos aparatūra, patalpomis, iš arti pamatėme ligoninės personalo, gydytojų darbo ypatumus.

Viešųjų ryšių specialistė Gitana Letukienė mus supažindino su taisyklėmis, kurių turėsime laikytis visos ekskursijos metu bei paaiškino , kokia bus ekskursijos eiga. Pirmiausia turėjome galimybę stebėti neurochirurginę operaciją. Didžiąją dalį veiksmo stebėjome per kameras, nes ši operacija yra labai kruopšti ir kiekvienas netikslumas, chirurgo išblaškymas gali turėti neigiamų pasekmių. Vėliau matėme tonzilių operacijų. Šią operaciją galėjome stebėti beveik tokiu pat atstumu, kaip ir likęs medikų personalas. Turėjome progą iš arčiau apžiūrėti darbo įrankius, aparatūrą, chirurgo darbo procesą, operacijos eigą. Trečioji ir paskutinė tai buvo ginekologinė operacija. Ją irgi stebėjome per ekranus, prijungtus prie medicinos aparatūros. Po operacijų iškart keliavome į reanimacijos patalpas. Čia mus pasitiko jaunas ir labai šaunus reanimatologas Šarūnas Judickas. Šis žmogus mums papasakojo apie savo darbo dieną, reanimacijos patalpų ir personalo darbo svarbą ligoninėje, pateikė tiek linksmų, tiek skaudžių ir verčiančių susimąstyti faktų apie reanimatologo darbo dieną. Vienas jų yra reanimacijos įrangos kaina. Kaip sakė Šarūnas Judickas, yra tokių prietaisų, kaip, pavyzdžiui, dirbtinio kvėpavimo aparatas, kuris kainuoja net 200 tūkst. eurų, antibiotikai, kurių kainos siekia net 4000 eurų, o jie sulašinami per kelias valandas.

Padėkojome Gitanai Letukienei už kvietimą apsilankyti ir patirti naujų įspūdžių, pajusti gydytojų darbo atmosferą! Mano nuomone, kiekvienas iš ekskursijos pasisėmė naujų žinių, patirties ir turėjo galimybę suprasti, kad gudytojų darbas nėra toks lengvas ir paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio”.

2017 m. balandžio 11 d. Ib gimn. kl. du mokiniai lankėsi Vilniaus Automechanikos ir verslo mokyklos organizuotoje atvirų durų dienoje.

2017 m. balandžio 7 d. bendradarbiaujant su informacinių technologijų mokytoju J. Ruigiu visų I-ų gimn. kl. mokiniai turėjo galimybę susipažinti su programuotojo specialybe, nes gimnazijoje viešėjo Izraelio įm. „Wix.com“ programuotojai. Svečiai informavo mokinius apie įmonės ir jos padalinių veiklą Lietuvoje, JAV, Ukrainoje, Brazilijoje bei Vokietijoje, bei suteikė žinių apie programavimo panaudojimą ugdant individualų kūrybiškumą (pademonstruota muzikos kūrimo sesija gyvai).

pic2pic3

2017 m. balandžio 4 d. trys gimnazistės, besidominčios drabužių dizainu, iš IIe ir IIIa gimn. klasių buvo išvykusios į Vilniaus dizaino kolegiją pabūti Aprangos dizaino studijų programos dėstytojos D. Kernagienės šešėliu jos darbo vietoje – priešdiplominės praktikos galutinėje studentų darbų peržiūroje (Eksperimeninės/stilistinės kolekcijos pristatyme).

2017 m. kovo mėn. antroje pusėje ugdymo karjerai koordinatorė, suderinusi su klasių vadovais tinkamą susitikimų laiką, bendravo su visų penkių gimnazijos klasių abiturientais tema „Stojimo tvarka 2017“. Kiekvienas gimnazistas gavo Atmintinę abiturientams 2017 , kurioje pateikta smulki informacija apie brandos egzaminus, profesinio mokymo įstaigas ir priėmimą į aukštąsias mokyklas.

2017 m. kovo 15 d. norintys Ib, Id,  IIa, IIIa, IIIb ir IIIc gimn. kl. mokiniai buvo išvykę į Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto renginį Reklamos diena „ReDi 2017“.

IIIa gimn. kl. mokinė Gabija dalinasi įspūdžiais: „Renginio metu  turėjome išskirtinę galimybę artimiau susipažinti su reklamos verslu. „Virtuvės mitų griovėjai“ dalinosi sėkmės istorijomis, sužinojome, kaip teisinga rinkodaros strategija juos pavertė vienais žinomiausių savo srities atstovų. 5 svarbiausius žingsnius apie teisingą reklamą socialiniuose tinkluose mums pristatė reklamos ir komunikacijos kompanijos „Socialus marketingas“ direktorius Arijus Žakas. Taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės (tobulinome įgūdžius kuriant kuriant trumpą reklamą) ir konkursai, kurių metu leidome atsiskleisti savo vaizduotei ir kūrybiškumui.

2017 m. kovo mėn. Ie, Id ir IIe gimn. kl. mokiniai  turėjo galimybę pabendrauti su YFU Lietuva direktoriumi Aivaru apie tarptautines moksleivių mainų programas ir išvykimo galimybes.

2017 m. vasario mėn. ugdymo karjerai koordinatorė bendradarbiaudama su  klasių vadovais dalyvavo susitikimuose su visų II-ų gimn. kl. mokiniais aptariant Individualaus ugdymo (si) plano pasirinkimo galimybes.

2017 m. vasario mėn. ugdymo karjerai koordinatorė dalyvavo visuotiniame IV-ų gimn. kl. mokinių tėvų susirinkime ir supažindino  su 2017 m. stojimo tvarkos reikalavimais.

2017 m. sausio mėn. ugdymo karjerai temomis organizuotos trys klasės valandėlės: 5a, 5c ir 6e kl. mokiniams tema „Asmenybės savybių nustatymo testas“.

2016-12-09 d. II-ų gimnazijos klasių mokiniai lankėsi Lietuvos ryto spaustuvėje, kuri įsikūrusi Skaidiškėse. Išvykos tikslai: susipažinti su įmonėje atliekamais poligrafijos darbais ir gamybos proceso technologijomis bei gauti informacijos apie čia dirbančių specialistų išsilavinimą ir jų pareigybėms keliamus reikalavimus.

Gimnazistai susipažino su įmonėje atliekamais darbais: leidinių paruošimu spaudai, žurnalų, įvairių brošiūrų ir katalogų spausdinimu, žurnalų susegimu sagučiais, įrišimu terminiu būdu, lankstymu, perforavimu, lakavimu dispersiniu ir UV laku ir laminavimu.

Popieriaus kvapu mėgavęsi mokiniai klusniai sekė paskui spaustuvės ekskursijos vadovą,  klausėsi pasakojimų apie popieriaus rulonus, dažus, pikselius, galingas spausdinimo mašinas, kurių ūžimas užgoždavo vadovo pasakojimą. Sulaukė atsakymų į labiausiai jiems rūpimus klausimus.

2016-12-09 d. IV-ų gimnazijos kl. mokinių pageidavimu dar kartą buvome pasikvietę Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto lektorių Emilijų Gricių į susitikimą su I-ų - IV-ų  gimnazijos klasių mokiniais. Susitikimo tema „Sėkmėje išimčių nebūna“. Id gimn. kl. mokinė Gabrielė Maračinskaitė prisimena lektoriaus išsakytą mintį: .. kad mokymasis iš kitų gali padėti atlikti savo darbus produktyviau, duoti daugiau naudos, ir, be to, kiekvieną dieną reikia būti tokiems geriems, kaip tik mes galime, nes taip mes galėsime pasiekti geriausių rezultatų.  Visi esame skirtingi ir niekada nebūsim geresni už kitus...“

2016-11-28 d. 8b kl. mokiniai apsilankė Operos ir baleto teatro užkulisiuose. Mūsų grupę lydėjo 40 metų Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre dirbanti solistė, dabar edukacinių projektų koordinatorė, Šv. Kazimiero ordino Dama Sofija Jonaitytė. Įspūdžiais dalinasi Liepa Sadauskaitė:.. “man buvo įdomus kiekvienas šio teatro kampelis, kurio negali matyti atėjęs žiūrėti operos ar baleto spektaklio. Čia į darbą kasdien susirenka apie 600 įvairių sričių specialistų. Nustebino, kad Operos ir baleto teatre dirba ir suvirintojai. Apžiūrėjome menines dirbtuves ir sužinojome, kiek laiko triūsia dailininkai ruošdami dekoracijas spektakliams. Po ekskursijos vaišinomės karštu šokoladu.“

2016-11-25 d. III-ių gimnazijos kl. mokiniams (pasirinkusiems mokytis grafinį dizainą) dailės mokytoja organizavo išvyką į Vilniaus dizaino kolegijoje rengiamas kūrybines dirbtuves tema „Monogramos dizainas. Ženklodaros pagrindai“. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su VDK siūlomomis studijų programomis bei stojimo sąlygomis ir sudalyvauti įdomiose  kolegijos dėstytojų organizuojamuose renginiuose. Moksleiviai galėjo susikurti savo monogramas kaip asmeninio identiteto vizualinę išraišką. Kūrybines dirbtuves vedė grafikos dizaineris, kaligrafas ir VDK dėstytojas Pijus Burakas.

pic4pic5

2016-11-14 d. į gimnaziją buvo atvykęs Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto dėstytojas Emilijus Gricius. Susitikimo tikslas – parodyti žmogaus mąstymo svarbą, logikos ir tiesos ryšius, tiesiog padėti mokiniui pažinti save ir pasaulį. Su III-ių ir IV-ų gimnazijos kl. mokiniais svečias bendravo anglų kalba – tokiu būdu gimnazistai galėjo tobulinti ir klausymo įgūdžius. Grįžtamojo ryšio metu IVe gim. kl. mokinė Martyna Sveikataitė rašė: ...“paskaita buvo be galo įdomi, išskirtinė, prikaustanti dėmesį. Gyvenimiški pavyzdžiai bei lektoriaus sugebėjimai sudominti auditoriją privertė ne kartą susimąstyti ir net nusišypsoti. Susitikimo laikas nė trupučio neprailgo ir būtų labai įdomu sudalyvauti kitose jo paskaitose...“.

2016-09-27 d.  dvyliktokai, besidomintys studijomis kitose Europos šalyse, dalyvavo susitikime su Kalba. Lt vadybininku Vytautu ir FOX. LT atstovu Vadimu. Studijų specialistai paaiškino stojimo reikalavimus, patarė dėl reikalingų dokumentų rengimo ir motyvacinio laiško rašymo bei suteikė žinių apie universitetų reitingus. Vadimas akcentavo, kad jų organizacijoje dirbantys specialistai nelemia pasirinkimo, bet suteikia žinių ir leidžia spręsti pačiam kandidatui. Buvo suteikta galimybė tiesiogiai per Skype pabendrauti su lietuviais, studijuojančiais Anglijos ir Olandijos universitetuose. Studentai iš pasirinktų universitetų drąsiai įvardijo savo aukštųjų mokyklų trūkumus ir privalumus, patarė daugeliu gyvenimo užsienyje klausimų.

2016 m. rugsėjo 16-17 dienomis I-ų ir II-ų gimnazijos kl. kelios mokinės priėmė pasiūlymą padirbėti savanorėmis kasmetiniame Vilniaus m. renginyje „Tautų mugė“. Po renginio savanorės pasidalino įspūdžiais: „...Nuotaika buvo gera, grojo muzika, švietė saulė. Pirmąją dieną padėjau žmonėms surasti reikalingą vietą, pristatydavau renginio programą. Taip patobulinau savo kalbėjimo įgūdžius. Antrąją dieną dirbau prie šeimų su vaikais krepšinio turnyro aikštelės. Dienos pradžioje man tikrai patiko žaisti su jais, tačiau įpusėjus renginiui pasidarė sunku. Dirbti su vaikais prireikė daug kantrybės. Visgi labai džiaugiuosi, kad sudalyvavau šiame renginyje, nes įgijau daug naujos patirties.“ (Ainė Raupelytė IId gimn. kl.).

„Tautų mugėje“ savanoriavau pirmą kartą. Ši patirtis leido suprasti savanoriavimo naudą. Intensyvesnė savanorių pagalba vyko informacijos srityje (iš dalinamų lankstinukų žmonės sužinojo apie vykstančius renginius, laikraščiuose galėjo perskaityti informaciją apie „mažąsias sostinės dienas“), iškilus klausimams žmonės galėjo kreiptis į savanorius, kuriuos atskirti buvo nesunku iš dėvimų marškinėlių, ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Džiaugiuosi galėjusi prisidėti prie gerai organizuoto renginio.“ (Laura Raziulytė IIa gimn. kl.).

2016-09-16 d. IVc gimnazijos kl. mokinė A. Cvetkovaitė „šešėliavo“ Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre. Šis centras yra specializuota policijos įstaiga, teikianti šalies ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnams visapusišką mokslinę techninę pagalbą, tiriant nusikalstamas veikas bei vykdant jų prevenciją. Gimnazistei centro specialistai papasakojo ir parodė kaip atliekami įvykio vietų tyrimai įvairiose laboratorijose, kaip surandami, užfiksuojami ir paimami nusikaltėlių palikti pėdsakai bei kiti objektai. Augustina susipažino su moksline tyrimų įranga ir šiuolaikiniais tyrimų metodais bei kaupiama ir tvarkoma centrine kartoteka, kuri panaudojama nusikalstamoms veikoms tirti. Šioje srityje dirba chemikai, biologai, fizikai, teisininkai bei kitus mokslus baigę specialistai.