2015 metų balandžio 27-osios popietę su 5d klasės mokiniais ir jų auklėtoja apsilankėme  Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Išvyka į šią biblioteką Nacionalinės bibliotekų savaitės metu jau tapo savotiška tradicija. Aklųjų bibliotekos darbuotoja vaikams papasakojo, kaip atsirado Brailio raštas. Ji parodė, kaip atrodo Brailio raštu parašytos knygos. Moksleiviai  sužinojo, kaip tokios knygos leidžiamos. Jie taip pat išbandė taktilines (liečiamas) knygeles  vaikams ir  patyrė, kad ne visada lengva suprasti paveikslėlį tik pirštais. Mokiniai susipažino ir su garsinėmis knygomis, sužinojo, kad jomis naudotis gali tik turintys regėjimo negalią. Vaikai apžiūrėjo aklųjų arba silpnaregių sukurtus rankdarbius. Didelio susidomėjimo sulaukė praktinė užduotis – parašyti Brailio raštu savo vardą ir pavardę. Apsilankymas aklųjų bibliotekoje priminė mums, kaip svarbu atkreipti dėmesį į šalia mūsų esančius žmones su regos negalia.

image1image2image3image4image5image6