XVI-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio 29 dieną (ši diena mokykloje šiais metais sutapo su edukacinių išvykų diena) su 5-tos f klasės mokiniais apsilankėme Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Aktyviai dalyvaudami edukaciniame etninės kultūros užsiėmime, moksleiviai susipažino su atskirų Lietuvos etninių sričių drabužiais, būdingiausiais jų bruožais ir skirtumais. Taip pat vaikai buvo supažindinti su mūsų protėvių senaisiais buities daiktais, aptarė jų paskirtį. Vaikai žaidė įdomų istorijos ir etninės kultūros žaidimą „Ką radai dėžėje“. Jie traukė iš dėžės eksponatus, bandydami atspėti, kam šie kadaise  buvo naudojami. Tai buvo kultuvė, skirta audiniams velėti, kočėlas baltiniams lyginti, kočioti, šaudyklė – audimo įrankis ir kiti senovėje naudojami daiktai.  Taip pat dėžėje jie rado nagines ir sužinojo, kad tai buvo seniausias Lietuvos gyventojų apavas.

   Moksleiviai patyrė pažinimo džiaugsmą, suprato, kad daugelis buities daiktų mūsų senoliams padėjo dirbti ir gyventi.

image1image2image3image4image5image6image7image8image9image10image11image12