2017 m. gruodžio 7 dieną kartu su tikybos mokytoja Alina Kiseliova organizavome „Advento skaitymus“ 5b klasės mokiniams. Skaitymui pasirinkome B. Ferrero „Trumpus pasakojimus sielai“. Jie pasakoja apie meilę, draugystę, tikėjimą ir viltį, paprastuose dalykuose slypintį kasdienybės grožį. Tai išminties kupinos istorijos, suprantamos dideliems ir mažiems. Jos labai artimos Advento laikotarpio ir Šv. Kalėdų laukimo dvasiai. Tekstus skaitė socialinė pedagogė Laima Jankauskienė, psichologė Lilija Lasauskienė, šokių mokytojas Jonas Malinauskas, Vilniaus kolegijos studentės, atliekančios praktiką mokykloje, taip pat mokiniai ir mes su mokytoja. Po to aptarėme, kuris pasakojimas kiekvienam buvo arčiausiai širdies ir kokia mintis jame pasirodė pati svarbiausia. Vaikai pamažu įsitraukė į diskusiją, ypač aktyviai dalyvavo 5b klasės mokinė Sofija Milda Sirgėdaitė. Ji apdovanota padėkos raštu.

   Perskaityti pasakojimai pakvietė vaikus minutėlei susikaupti ir galbūt įžiebė bent nedidelę ugnelę jų širdyje. Juk kiekviena gyvenimo akimirka  – baltas popieriaus lapas, kurį žmogui skirta prirašyti. „Neklausk Vėjo, kodėl tave atnešė čia, kur esi. Net jei patekai tarp cemento nuolaužų, išleisk šaknis ir gyvenk. Kažkam tu esi žinia. Šie trumpi pasakojimai – tai sėklelės, atskraidintos Vėjo. Kur jos nutūps ir ką padarys, žino tik Vėjas“. (B. Ferrero)

image1image2image3image4