2018 m. sausio 18 dieną su 6e klasės mokiniais ir jų auklėtoja apsilankėme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Moksleiviai susipažino su atnaujintomis bibliotekos erdvėmis, jų paskirtimi, didžiulėmis galimybėmis jas panaudoti ne tik darbui, bet ir poilsiui, kūrybai. Jie lankėsi vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje, taip pat muzikos ir vizualiųjų menų, lituanistikos skaityklose. Vaikai pabuvojo dirbtuvėse „Pats sau“. PATS SAU – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams. PATS SAU – Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok. Čia įrengta apie 20 individualaus darbo vietų. Moksleivių paslaugoms -  įvairi įranga: 3D spausdintuvas, vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustiklis, kaitrinis presas, robotikos ir elektronikos rinkiniai, programavimui skirti mikrokompiuteriai, įvairios medžiagos, kurių gali prireikti idėjoms realizuoti. Moksleiviai taip pat apžiūrėjo vaikų užimtumo centrą „Žaisloteka“. Darbuotoja jiems papasakojo, kad atėję į biblioteką su sesute ar broliuku, čia juos galėtų palikti, jei patys norėtų ramiai leisti laiką kitose erdvėse, pavyzdžiui, dirbtuvėse. Mokiniams taip pat buvo paaiškinta, kaip jie galėtų tapti šios bibliotekos skaitytojais. Už tai, kad vaikai buvo atidūs ir dėmesingi, ekskursijos vadovė pažadėjo juos pakviesti į kokį nors renginį, kuris vyks Mažvydo bibliotekoje. Šeštokai, išėję iš bibliotekos, žadėjo čia dar sugrįžti, tik jau savarankiškai.

image1image2image3image4image6image8image9image10image11image12