Jau tapo tradicija vaikų pažintinės ekskursijos į žinomiausias Vilniuje esančias bibliotekas. Šį kartą į edukacinę išvyką susiruošėme su 5a klasės mokiniais ir jų auklėtoja. Ir vėl mus svetingai pasitiko Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Kartu su ekskursijos vadove pasivaikščiojome po bibliotekos erdves, apžiūrėjome ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų biblioteką, lankėmės austrų literatūros skaitykloje. Darbuotoja papasakojo daug paslaptingų istorijų. Vaikai sužinojo, kad dabartinis bibliotekos pastatas turėjo daug besikeičiančių šeimininkų, jame virė intensyvus gyvenimas. Nuo XVIII a. to meto archyviniuose dokumentuose jis jau vadinamas rūmais. XIX amžiuje pastatas priklausė Tiškevičių giminei. Labai marga šio namo XX a. pradžios istorija. Čia buvo įsikūrusios įvairiausios įstaigos, parduotuvės, kontoros, gyvenamieji butai. Nuo 1950-ųjų metų prasideda bibliotekos istorija. Rekonstrukcijos metu buvo atkurti unikalūs architektūriniai patalpų elementai, sienų tapyba, lipdiniai, restauruotos XX a. koklinės krosnys. Apsilankę bibliotekoje galėjome pasigrožėti išskirtinėmis interjero detalėmis ir pro langus atsiveriančiais nuostabiais vaizdais. Moksleiviai ne tik praplėtė akiratį, bet įgijo ir praktinių žinių – kaip tapti bibliotekos skaitytoju, kaip surasti, užsakyti arba rezervuoti reikalingą knygą.

image1image2image3image4image5image6image7image8image9