image1

image2

   Mokyklos bibliotekos istorija skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį. Bibliotekos fondo inventorinės knygos yra išlikusios nuo 1956 metų. Tais metais bibliotekoje buvo 1889 egz. spaudinių. Per ilgą bibliotekos gyvavimo laiką pasikeitė daug darbuotojų. Ilgiausiai čia dirbusios bibliotekininkės - Stefanija Černiukienė (nuo 1956 iki 1975), Donata Naudžiuvienė (nuo 1976 iki 1984), Irena Kryžanauskienė (nuo 1984 iki 1995). Nuo 1996 m. iki 2000 m. dirbo Česlava Asminavičienė, image32000-2002 m. - Violeta Gečytė, 2002-2007 m. - Liučija Jasiukevičiūtė. Nuo 2007 m. rugpjūčio 20 d. bibliotekai vadovauja Nijolė Rudinskienė. Skaitykloje nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. dirba Audra Šivienė. Nuo 2020 m.rugsėjo 1 d. dirba naujos bibliotekininkės - Irma Vardosanidze ir Gražina Rozancevaitė (skaitykloje). Dabar bibliotekos fonde yra sukaupta apie 16000 dokumentų. Taip pat yra atskiras vadovėlių fondas (apie 24000 vnt.). Biblioteka aptarnauja daugiau kaip 1000 skaitytojų. Gimnazija dalyvavo infrastruktūrinės plėtros projekte „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“. Projekto trukmė – 2009-2012 m. image4Iš projekto lėšų biblioteka buvo aprūpinta įvairia įranga: gavome naujų kompiuterių, stalų, kėdžių, keletą brūkšninių kodų skaitytuvų, kurie reikalingi automatizuotai MOBIS sistemai kurti ir kt. Taip pat pasikeitėme visas lentynas. Biblioteka atsinaujino. Labai džiaugiamės, kad dalyvavome šiame projekte. Vertiname mums suteiktą galimybę gyventi ir dirbti moderniau.

image5   Bibliotekoje nuolat lankosi ir mokiniai, ir mokytojai. Čia kasdien užsuka mažiausiai 100 lankytojų. Mokiniai rengia projektinius darbus, ruošiasi pamokoms, internete ieško reikalingos informacijos arba tiesiog ateina pasiimti knygų. Mokytojai čia neretai dirba su mokiniais. Taip pat jie domisi naujai gautais leidiniais, pasinaudoja interneto prieiga. Lankytojų poreikiams šiuo metu skirti  7 kompiuteriai. Skaitykloje sukaupta daug informacinių leidinių: enciklopedijų, žinynų, kitos mokslinės bei metodinės literatūros. image6Bibliotekoje nuolat rengiamos  įvairiausios teminės knygų parodos. Taip pat bendradarbiaujame su dailės, technologijų ir kitų dalykų mokytojais, mielai eksponuojame vaikų kūrybinius darbus. Esame suorganizavę ne vieną edukacinę išvyką į kitas bibliotekas – Adomo Mickevičiaus, nacionalinę Mažvydo, Aklųjų biblioteką. Ne vienerius metus dalyvavome prezidentės inicijuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“.

el.paštas:Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

image7