Apie VM5 parodą

Rugsėjo 16 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko Vilniaus dailės mokytojų ir jų mokinių darbų parodos „Vilnius miniatiūrose“ atidarymas. Tai jau penktoji paroda šia tema. Paroda – konkursas „Vilnius miniatiūrose“, skirtas artėjančiam Vilniaus vardo 700-ųjų metų jubiliejui. Nedaug yra miestų Lietuvoje, kurie turėtų tiek padavimų ir legendų, kaip Vilnius. Žinovai teigia, kad daugiausia legendų sklando apie Gedimino kalną, Šventaragio slėnį, Aušros Vartus bei Vilniaus universitetą. Pasak istorikės Genovaitės Gustaitės, etnologės Gražinos Kadžytės ir archeologo Vykinto Vaitkevičius, Vilniaus legendose yra užšifruota daug svarbios informacijos apie miesto istoriją. Vilniaus senamiesčio gatveles, rūmus, bažnyčias ir vienuolynus gaubia daugybė legendų bei padavimų, pasiekusių mus iš praeities: legenda apie baltąjį žirgą, legenda apie baziliską, gyvenusį senamiesčio rūsiuose, pasakojimai apie Valdovų rūmuose klaidžiojančią Žygimanto Augusto vėlę ir raudančią dėl mylimosios mirties... O gal mūsų laikais jau kuriamos naujos legendos, susijusios su Vilniaus vardu?

Parodos organizatoriai: Vilniaus miesto dailės mokytojų metodinis būrelis ir Vilniaus Žvėryno gimnazija. Kurti buvo kviečiami visų Vilniaus miesto ugdymo įstaigų dailės mokytojai kartu su savo 7-12 klasių mokiniais. Parodoje „Vilnius miniatiūrose“ dalyvauja moksleiviai iš 24 Vilniaus mokyklų. Iš konkurse dalyvaujančių miniatiūrų parodai buvo atrinkti 216  įdomiausių, originaliausių darbų.

Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius parodos laureatus Augustę Žvirblytę (IIIg c kl.), Agnę Kaminskaitę (IIg a kl.) ir Leticiją Čižiūnaitę (Ig kl.).

Paroda „Vilnius miniatiūrose“ Vilniaus miesto savivaldybėje eksponuojama nuo rugsėjo 16 d. iki 27 d. Kviečiame aplankyti parodą :)